Łożyska
+48 32 296 11 34
Wyroby elektrotech.
+48 32 296 11 35
Wyroby hutnicze
+48 32 296 11 52

Wentylator RV25

Szeroki asortyment części dystrybuowanych przez Ewmar–Ness obejmuje również różnego typu wentylatory. Należą do nich między innymi wentylatory nadmuchowe do pieców oraz wentylatory poprzeczne wykorzystywane w urządzeniach chłodniczych, m.in. klimatyzacjach,

Wentylator nadmuchowy do pieca C.O. obligatoryjnie stosuje się w kotłach, których paliwem jest miał węglowy, ale także w piecach na drewno, węgiel czy pellet.

W prawidłowym procesie spalania i wytwarzania ciepła w piecu centralnego ogrzewania niezbędna jest właściwa i efektywna praca jego elementów składowych. Jeden z nich, wentylator nadmuchowy, jest odpowiedzialny za wtłaczanie powietrza do kotłów C.O. Nadmuchuje je do komory spalania w zależności od zapotrzebowania. Wentylatory nadmuchowe pracują na pełnej mocy, jeżeli wymagana jest wyższa temperatura, natomiast kiedy zaprogramowana na sterowniku mikroprocesorowym ciepłota dojdzie do właściwego poziomu, wentylator do pieca nadmuchowego zostaje wyłączony. Pozwala to na oszczędne gospodarowanie paliwem i wydłużenie żywotności pieca.

Wentylatory do pieców Ewmar-Ness posiadają gwarancję zgodności CE.

 

Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy proszkowej pokrytej lakierem. Silnik z zewnętrznym wirnikiem umieszczony wewnątrz obudowy przykręcony jest wkrętami M4. Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na zewnętrznym wirniku silnika. Wlot powietrza do wentylatora zabezpieczony jest osłoną uniemożliwiającą dotknięcie palcem części ruchomych /turbiny/. Wszystkie połączenia elektryczne umieszczono w puszce przyłączeniowej wykonanej z materiału izolacyjnego. Silnik wentylatora z turbiną posiada deklarację zgodności CE. Wentylatory typu RV-25 w różnych odmianach wykonań przeznaczone są do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych w temperaturze otoczenia od -15ºC do +40ºC i wilgotności względnej do 95%. W czasie eksploatacji wentylator musi być trwale zamocowany na kotle lub innej instalacji powietrznej. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego.
Podstawowe zastosowanie – piece miałowe do 120 kW

 

Parametry

Rodzaj silnika napędowego: Indukcyjny z kondensatorem pracy, ogólnego zastosowania
Napięcie znamionowe: 230 V
Częstotliwość znamionowa: 50 Hz
Moc pobierania: 230 W
Prąd znamionowy: 1,05 A
Max. wydajność: 600 m3/h
Max. spiętrzenie: 530 Pa
Obroty przy max. wydajności: 2850 obr/min
Obroty przy max. spiętrzeniu:
1750 obr/min
Rodzaj pracy: S1
Położenie pracy: dowolne
Stopień ochrony: IP 20
Izolacja podstawowa: Klasa F
Zabezpieczenie przed nienormalnym użytkowaniem: bezpiecznik prądowy sterownika
Masa: 4,5 kg
Minimalne napięcie zasilania:
100 V

 

Charakterystyka wentylatora

 

rv_25_charakterystyka_wentylatora

 

Rysunek gabarytowy

rv_25_rysunek_gabarytowy
Instrukcja

Karta katalogowa

Deklaracja zgodności

Zapytaj o produkt

Partnerzy partnerzy
Dziękujemy

Twoja wiadomość została wysłana.

×
Thanks.

Your message was sent successfully.

×